במהלך ביקור בקריית ים חלק שר הבריאות יולי אדלשטיין מחמאות לקריית ים על אחוז התחלואה הנמוך במיוחד בקורונה

שר הבריאות יולי אדלשטיין וצוות משרדו בראשות הפרופסור איתמר גרוטו ביקרו היום בעיריית קריית ים ונפגשו עם ראש העיר דוד אבן צור וצוות העירייה.


צילום: יחידת הדוברות, קריית ים

השר ביקש לשמוע מראש העיר על ההתמודדות העירונית עם משבר הקורונה וההיערכות להמשך הטיפול העירוני. הוא שמע מראש העיר על מגוון היוזמות העירוניות בתחום זה ועל שיתוף הפעולה המוצלח עם פיקוד העורף בטיפול במשבר. הוא חלק מחמאות לטיפול העירוני בהנהגתו של ראש העיר דוד אבן צור ועל השליטה בהתפשטות תחלואת הקורונה אשר השאירה את קריית ים עיר ירוקה. 

אדלשטיין הבטיח לסייע לקריית ים  בקידום התוכנית להקמת תחנה יישובית מרכזית של טיפת חלב המיועדת לתת מענה קהילתי לילדי העיר ולמשפחות צעירות.  הוא גם הבטיח כי משרדו יעמוד לצידה של העיר בכל מה שקשור בהמשך ההתמודדות עם הקורונה על מנת להבטיח כי תשאר עיר ירוקה עם אחוז תחלואה נמוך במיוחד. "זהו הישג יוצא דופן במיוחד לאור העובדה שהמדובר באחד הישובים שאחוז המבוגרים בו הוא מהגבוהים בארץ לצד אחוז גבוהה במיוחד של עולים חדשים" אמר השר.

ראש העיר דוד אבן צור אמר לשר כי אחת הסיבות לתחלואה הנמוכה בעיר היא קודם כל בשל המשמעת הגבוהה של תושבי העיר וההקפדה של מרבית התושבים על ההנחיות.

בכניסה לבניין העיריה ביקש ראש העיר מהאורח לעמוד בכללי התו הסגול ואף ערך לו בעצמו בדיקת חום כדי להיות משוכנע שהוא יכול להיכנס למקום.