סטודנטים לארכיטקטורה מהמרכז האקדמי ויצו חיפה בחרו להקדיש לקריית ים את פרויקט הסיום שלהם בקורס "השיכון הציבורי בישראל"

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

במסגרת זו מתייחסים הסטודנטים לאורבניות, ולאיומים ולפוטנציאלים על קריית ים ומציגים אותם בפרויקטים אמנותיים שהוצבו השבוע בחלל העירייה.

הסטודנטים מגלים את הכוח שיש בשילוב בין עיר לים נגיש, בשדרות רחבות המובילות לים, בכיכרות של מוסדות ציבור ובמרקמים של בנייה רוויה מזה וסמטאות - מזה. הסטודנטים מגיבים למבנים של העיר ולקו הרקיע שלה וגם לאיום של בנייה גבוהה מדי ומנוכרת - פונקציה של ההפרטה במשק וגבולות העיר הנוקשים.

עבודותיהם של הסטודנטים מסכמות קורס פרונטאלי שעסק בשיכון הציבורי בישראל, בכוונות שעמדו מאחורי התכנון ובאידיאולוגיה הטמונה בו. קריית ים, שחלקה הגדול נבנה על ידי המדינה, נבחרה להוות דוגמא לידע ההיסטורי של הסטודנטים ולמיומנויותיהם העיצוביות והאדריכליות.

המייזם יצא לדרך והוכתר בהצלחה הודות לשילוב כוחות בין ד"ר הדס שדר, מרצת הקורס, ועמרי פלדמן, אחראי תחום תכנון והתחדשות עירונית בעירייה אשר גיבשו יחדיו את הקשר המתבקש בין האקדמיה לשטח, שתוצריו מובעים בתערוכה.

התערוכה פתוחה לקהל מידי יום בבניין העירייה ובמהלך אירוע ההשקה שהתקיים בשבוע שעבר ציין מנכ"ל העירייה יניב שנקר את תרומתם של הארכיטקטית ד"ר הדס שדר הארכיטקטית והאמנית רותם ריטוב והמעצב ניב מיזרחי. התערוכה תוצג למשך מספר שבועות בלבד והציבור מוזמן.