ראש עיריית קריית ים דוד אבן צור פגש השבוע בלשכתו את כל משתתפי פרויקט תיעוד סיפורי הנופלים השנתי. המשתתפים כולם תלמידי שכבת ט' של בית הספר רודמן לאורך כל השנה משפחות שכולות מהעיר והסביבה ותיעדו את סיפור יקירהן שנהרגו במערכות ישראל.


צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

ראש העיר התקשה להסתיר את התרגשותו במיוחד כאשר סיפר על היכרותו האישית והקרובה עם אחד החללים שסיפורם תועד השנה – ניסים אלהרר. הוא סיפר לבני הנוער כי הוא שמח לראות שמידי שנה מתרחב מספר התלמידים המשתתפים בפרויקט והדגיש את חשיבותו לבניית מערכת הערכים האישית של כל אחד ואחד מהם.

הוא שוכח על התלמידים ושמע מהם על חוויותיהם האישיות תוך כדי הפרויקט וליווי המשפחות.

"פגשתי חבורת תלמידים מדהימים שעברו תהליך עוצמתי ביחד עם בני המשפחות השכולות שאותן ליוו במהלך השנה האחרונה ובהנהגתו של מוטי ויגדרהויז המורה והמחנך" . אמר אבן צור.

לפני כשבועיים הוזמנו התלמידים להציג את הפרויקט בפני נשיא המדינה בבית הנשיא וביום ראשון הקרוב הם ייפגשו עם בני המשפחות השכולות אשר סיפור יקיהן הונצח בפרויקט.

השנה תועדו סיפורי חייהם של שמונה חללים בהם - אברי צ'יפסר, שמואל טולדנו, פנחס טולדנו, ארז שגיא, ניסים אלהרר, אלעד ריבן, טל ברדוגו, חיים שייקר, יצחק ז'אקי כהן , זכרם לברכה ובמפגש ביום ראשון הקרוב יוענקו להן אוגדני הזיכרון.