בעקבות שורה של תלונות על אופי המזון במפעל ההזנה במערכת החינוך העירונית זימן ראש העיר דוד אבן צור בסוף השבוע פגישה של נציגות ההורים בעיר עם התזונאית המחוזית.

תמונה: אתר משרד החינוך

בפגישה הציגו ההורים את בקשותיהם לשינוי התפריט הקבוע כך שיתאים יותר לחיכם של הילדים.

מתברר כי במרכז הבעיה עמדה העובדה שבמשרד החינוך ביקשו להקפיד על תפריט המבוסס על מזון בריא בעוד שרבים מהילדים מתקשים להתאים את עצמם למזון מסוג זה.

בתום המפגש סוכם על שינויים בהרכב הארוחות כך שיישאר בריא אך טעים יותר לחיכם של הילדים כשבמרכז עמדה המנה הצמחונית השבועית אשר רבים מהילדים מסרבים לאכול.

בעקבות הפגישה סוכם כי תיבדק אפשרות לשנות את אופן הגשת האוכל בבתי ספר, ממנה ארוזה להגשה בתפזורת, כך שהאוכל יהיה מונגש יותר. כמו כן סוכם על חיזוק הקשר בין ההורים והעירייה לספק כך שהוא יוכל להגיב בזמן אמת לכל תקלה.

בתום הדיון חלקו ההורים מחמאות לראש העיר דוד אבן צור אשר הוביל את המפגש ודאג לכך שגם התזונאית של משרד החינוך וגם ספק האוכל התחשבו בדרישותיהם של ההורים ויפעלו להתאמת הארוחות לטעמם של הילדים.

אבן צור עצמו הביע סיפוק מתוצאות המפגש המוצלח ואמר "בראש ובראשונה נתונה דאגתנו לילדים. חשוב לנו שהם יואכלו אוכל מזין ובריא אבל לא פחות מזה חשוב שהוא יהיה טעים וחשב שההורים יידעו שהם יכולים לסמוך עלינו שנדאג לכך".