במעמד כל מנהלי בתי הספר בעיר, מפקחי משרד החינוך, נציגי ארגון קדימה מדע, נציגי תנועות הנוער ותושבים השיק השבוע ראש עיריית קריית ים את פרויקט תכנית האב העירונית לחינוך.

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

הפרויקט נועד לתכנן ולעצב את פניה של מערכת החינוך העירונית בעשורים הקרובים מתוך הבנה של השינויים הדרמטיים שחלו בחברה בשנים האחרונות ושצפויים עוד להתרחש בה.
בדבריו הדגיש ראש העיר דוד אבן צור כי בקצב החיים והטכנולוגיה שבו אנחנו חיים אנחנו לא יכולים יותר לעשות תכניות מהיום למחר או לעוד שנה או שנתיים. "מקצועות רבים עתידים להיעלם ולעבור מהעולם ומקצועות חדשים יהיו דרושים לנו" הוא אמר "מי שרוצה להצליח היום חייב להסתכל לא רק לכיוון האופק אלא הרבה מעבר לו."
אבן צור הדגיש כי מערכת החינוך העירונית היא עמוד השדרה של קריית ים כחברה וכקהילה ולכן כל תכנון לטווח רחוק חייב להתחיל בחינוך.
את הפרויקט מובילים מנכלית משרד החינוך לשעבר דלית שטראובר וחיים ליפה אשר הוביל פרויקטים חינוכיים רבים בישראל ובעולם.
במהלך החודשים הקרובים יתקיימו מפגשים וסקרים בכל רחבי המערכת בשיתוף עם כל אגפי העירייה במטרה למפות ולבנות את מפת הצריכים העירונית החינוכית על פי צפי התפתחותה של העיר.
בעירייה מדגישים כי תוכנית האב לחינוך היא אחד הפרויקטים העירוניים המשמעותיים ביותר לפיתוח קריית ים בשנים הקרובות.
דלית שטרואבר מנכלי"ת משרד החינוך לשעבר שיבחה בדבריה את היענות העירונית לפרויקט והדגישה כי רק ארגון בעל מעוף ואשר בראשו עומד מנהיג הצופה פני עתיד לוקח על עצמו מחויבות מסוג זה. היא הביע את ביטחונה כי התוכנית שתגובש תבטיח את עתידם של ילדי העיר ותשבי העתיד שלה.