הצלחה חסרת תקדים נרשמה השבוע בקריית ים עם סגירתו של המכרז לשיווק שכונת "גלי ים". השכונה אשר עתידה לקום על שטח האצטדיון העירוני לשעבר תאכלס יותר מ 1000 יחידות דיור אשר אחוז ניכר מהן יהיו במסגרת מבצע מחיר למשתכן.

הפקת הדימה: 3Dvision

לדברי גורמי מקצוע רבים הם הופתעו מן הביקוש הרב שרשם המכרז בקרב הקבלנים לאחר שהתברר כי הוגשו לא פחות מ 12 הצעות של קבלנים שונים.

בעירייה ציינו השבוע בעקבו הנתונים כי מדובר בהוכחה נוספת לכך שהחזון העירוני והדרך שהתווה ראש העיר דוד אבן צור כבר בתחילת כהונתו הוכיחה את עצמה. כזכור טען אבן צור כבר מהיום הראשון כי במטרה למנף את הפוטנציאל העירוני יש להגדיל בצורה משמעותית את היקף התחלות הבניה בעיר.

תוצאות המכרז שנסגר השבוע מוכיחות כי מדיניות זו ב4 השנים האחרונות מהדהדת היטב במשרדים של היזמים וחברות הבניה המובילות בארץ.

בתוך כך הופקדה השבוע להתנגדויות תוכנית המתאר החדשה של קריית ים בוועדה המחוזית.

על פי התוכנית ייבנו בעיר במרוצת השנים הקרובות כ- 130000 יחידות דיור חדשות וכן יתווספו לה שטחי מסחר ותעסוקה ומרכז הקריה יחובר לרצועת החוף, תוך דגש על פיתוח משמעותי של רצועת החוף.

בין השאר מתוכננת לקום טיילת רוחב אשר תחבר בין מזרח העיר לרצועת החוף, מתחם מסחרי פתוח אשר יכלול 30 אלף מ"ר של שטחי מסחר ובילוי, חניון קרוואנים, מרכזים לספורט ימי וכן בית מלון ראשון בקריות.

תוכנית המתאר החדשה אמורה לתת מענה לגידול משמעותי הצפוי באוכלוסיית העיר בשנים הבאות ולצפי של קרוב ל60 אלף תושבים אשר עתידים להתגורר בה.