שיא נדלני חסר תקדים בתולדות הקריות בכלל וקריית ים בפרט נרשם השבוע כאשר זכויות הבניה על שטח קרקע של כ- 22 דונם בלבד נמכרו בידי רשות מקרקעי ישראל תמורת קרוב ל 100 מיליון שקל

הדמיה: יחידת הדוברות, קרית ים

שטח הקרקע שבו מדובר נמצא בצפון הקריה סמוך לשכונת אלמוגים והוא ממוקם בקו הראשון לים. על השטח עתידה לקום שכונת מגורים יוקרתית במיוחד שבה יוקמו 141 יחידות דיור באיכות גבוהה ביותר ובבנייה רוויה של עד 3 קומות.

סמוך לשכונה מושלמת בימים אלה טיילת פנאי המחברת את מזרח הקריה עם טיילת החוף של העיר. לאורך הטיילת מתוכננים מתחמי ספורט ופינות פעילות ציבוריות לצד שביל אופניים המתחבר עם קריית מוצקין וביאליק.

למכרז נגשו עשרה יזמי נדל"ן וההצעה השנייה במכרז הייתה זולה בכ- 22 מיליון שקלים מההצעה הזוכה.

ראש העיר דוד אבן צור הביע קורת רוח רבה מתוצאות המכרז ואמר "יותר מכל זו הבעת אמון של הקבלים בפוטנציאל של קריית ים. העיר שלנו נמצאת בעיצומו של תהליך המראה והמחיר שבו נמכר השטח מוכיח את זה והוא מסמן גם את הביקוש שצופה היזם לדירות שייבנו במקום".

ככל הידוע המדובר בשטח הקרקע הקרוב ביותר לים, מחדרה וצפונה המוצע לבניה למגורים. השכונה החדשה שתוקם במקום נקראת "נווה חוף" היזמים צופים ביקוש חסר תקדים לדירות שייבנו והערכה היא כי איכלוס השכונה צפוי בתוך כשלוש שנים.