בבית הספר צליל ים, לילדים אוטיסטים, בקריית ים יצאה השבוע לדרך קייטנה מיוחדת המיועדת לילדים על הרצף האוטיסטי אותה יזמה והוציאה לפועל תלמידת כתה י"א בעיר.

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

התלמידה, רונה נוחם תלמידת יא בבית הספר רבין בקרית ים, יזמה את הקייטנה כחלק מפרויקט גלים שאותה היא מובילה ומיועד ליצירת גלים של תודעה בנושאים חברתיים שונים.


היא הצליחה לגייס למשימה עוד 20 מחבריה ללימודים אשר התנדבו לשמש כמדריכים בקייטנה וביחד עם הצוות החינוכי בבית הספר צליל ים, הם בנו את תכנית הפעילות של הקייטנה.


היוזמה מיועדת לתת מענה ל70 תלמידי בית הספר אשר אינם יוצאים לחופש הגדול וזקוקים אף הם לפעילות קיץ מעבר למערכת הלימודים הרגילה. הקייטנה מבוססת כולה על התנדבות ובעקבות פניה של התלמידה ללשכת ראש העיר, דוד אבן צור, התגייסה העירייה לעזרתה בציוד ובסיוע לוגיסטי. בין השאר ציידה העירייה את המדריכים והחניכים בכובעים ובחולצות מיוחדות לתקופת הקייטנה.


אבן צור אשר נפגש עם רונה התקשה להסתיר את התרגשותו והבטיח ללוות בעצמו את פעילות הקייטנה. בתחילת השבוע הצטרף אכן אבן צור לילדים והמדריכים ובילה איתם את השעות הראשונות של הקייטנה. ראש עיריית קריית ים הבטיח לילדים ולהורים כי ממש בימים אלה משלימה העירייה את הקמתו של בית ספר חדיש אשר תוכנן במיוחד עבור תלמידים אוטיסטים והוא יהיה מוכן לפעילות בתחילת שנת הלימודים תשע"ח.