תעודת ציון לשבח הוענקה השבוע לבית ספר אמירים ולתלמידי כיתה ו2 של בית הספר על עלייתם לגמר ביריד החקר במדע ופתרון בעיות טכנולוגיות במסלול בארצי

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

במהלך היריד הציגו התלמידים את עבודת המחקר שלהם בנושא ״השפעת מצעי גידול שונים קרקע ומים(הדרופוניקה) על צמיחת שתילי חסה וסלרי.

מטרת המחקר הייתה לתת פתרון טכנולוגי לבעיה גלובלית של צמצום בשטחי חקלאות וחיסכון במים.

כחלק מתוכנית הלימודים במדע וטכנולוגיה, מתנסים תלמידים בכיתות ו' בתהליך שלם של חקר מדעי ופתרון בעיות בסביבה. השנה נבחרו תלמידי כיתה ו' של בית הספר להציג את עבודתם ביריד החקר המחוזי "קיימים ומקיימים" 2018, בנושא: "השפעת מחטי עץ האורן על נביטת זרעי צנונית".

התלמידים נחשפו לתופעה בחצר בית הספר לאחר שגילו כי אין צמחייה סביב העץ והחליטו לבדוק מדוע. התלמידים חיפשו מקורות מידע, קראו מאמרים, ביצעו ניסוי על מנת לבחון את הסוגיה בעצמם והגיעו לתוצאה כי נביטה ללא מחטי עץ אורן הינה מיטבית לעומת נביטה בקרבת מחטי העץ. המסקנה מהמחקר היא כי מחטי עץ האורן מעכבים התפתחות צמחים בשל חומר המצוי בהם והימצאותם סביב העץ המונעים כניסה של אור ואויר לזרעים בקרקע.

התלמידים הרשימו את השופטים בהופעתם ובדרך ההצגה המדויקת של הממצאים, חווית התהליך וחשיבה מקורית וקיבלו תעודה הצטיינות על עבודות החקר שביצעו.