אלפים הגיעו לאירועי יום העצמאות בקריית ים ולבימת החג. על פי גורמי משטרה ואבטחה השתתפו באירועים בסך הכל יותר מעשרת אלפים בני אדם בהם גם רבים מחוץ לקריה

צילום: רוני כרמלי

השנה הוחלט כזכור בעירייה לבסס את בימת יום העצמאות על אמנים מקומיים וכוחות עולים מתוך העיר ולצרף אליהם רק אמני חיזוק הגובים תעריפים עממיים.

ההחלטה זכתה לתמיכה נרחבת בציבור אשר הצביע ברגליים ומילא את פארק איינשטיין עד אפס מקום.

הודות להחלטה העירונית זו ניתנה לכישרונות מקומיים רבים כמו גם להרכבים ולהקות הפועלות בעיר, הזדמנות להיחשף לציבור.

ברוח מדיניות זו הוחלט כי את בימת יום העצמאות ינחו שני תלמידי כתה י"ב מבית הספר רבין בעיר - ירין גלעד ועמית טליאס המתגייסים לצה"ל בחודשים הקרובים.

רבים מהכישרונות שהופיעו על הבימה נבחרו באמצעות הגולשים ברשתות החברתיות ובהם בין השאר הילדה - שירה הרוש, משתתפי הסטודיו למחול של חנה פז, הזמר אופיר חדד, רקדניות ההיפהופ של מתנ"ס צפון בקריית ים, הזמרים ערן גולייב, עדן בן אברהם, רמי מור, חברי להקת הנוער הייצוגית של קריית ים "משנים כיוון", הזמרת ג'וליה ורג'י, אוראל שרעבי, זאור קולייב, חניכי הסטודיו הבינלאומי למחול "צעד וחצי" בהדרכתי של אירה חייקין ועוד רבים.

אל הכישרונות המקומיים הצטרפו במהלך הערב גם האומנים אליעד נחום ושפיטה אשר שיבחו לכל אורך המופע את החלטתו של ראש העיר להקדיש את בימת יום העצמאות לכישרונות תוצרת בית.

ראש העיר, דוד אבן צור עצמו, אמר בתום האירוע כי הפארק המלא הוא הוכחה לכך שההחלטה העירונית הייתה נכונה ומוצדקת. "החזרנו את שמחת החג לתושבים ולרחובות וזו השמחה האמתית של יום העצמאות אותו צריך לחגוג" אמר אבן צור.

יצוין כי את הכסף שנחסך השנה באירועי יום העצמאות מתכוונת העירייה להשקיע באירועי הקיץ ובמערכת החינוך העירונית.