בעקבות שירותי הספרנות המתקדמים והאיכותיים שמציעה הספרייה העירונית של קריית ים הפך המקום בתקופה האחרונה לאחד היעדים האקדמיים המבוקשים ביותר בידי קהילת הסטודנטים בקריות.

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

מנהלת הספרייה הוותיקה דבורה קיסולוב אומרת כי רבים מהסטודנטים בקריות בכלל ובקריית ים בפרט הפכו את הספרייה לספריה הקדמית שלהם והם מעדיפים לצרוך את שירותיה במקום את השירותים הניתנים להם בספריות האקדמיות במכללות ובאוניברסיטת חיפה.

לדבריה לצד שירותים כמעט זהים לאלה שיש בספריות האקדמיות נהנים הסטודנטים בספריה של קריית ים גם משירותים משרדיים ומתחמי לימודים מתקדמים בכלל זה שירותי צילום סריקה כריכה, הדפסה ואינטרנט חופשי במהירות גבוהה במיוחד.

בין הסטודנטים הרבים הפוקדים את הספרייה ניתן למצוא תלמידים רבים המתכוננים למבחנים פסיכומטריים וסטודנטים המשלימים במקום משימות ומטלות אקדמיות שונות. הספרייה העירונית של קריית ים עומדת לרשות הסטודנטים מדי יום משעות הבוקר ועד שעות הערב המאוחרות וגם בימי ו' כמעט עד כניסת השבת.

לדברי דבורה קיסילוב "הפכה למעשה הספרייה לסוג של קמפוס אוניברסיטאי עירוני המושך אליו מאות התלמידים והסטודנטים אשר מוצאים בו מקום מזמין, נוח, שקט ומאיר פנים, המצויד באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ומשוכללים.

קיסולוב גם מדגישה כי לאור הביקוש הגובר לשירותי הספרייה נערכים עתה לקראת הרחבת השירותים בשנה הבאה.