באורח יוצא דופן וחריג הצליח השבוע שי קליינפלד תושב נחוש מקריית ים לנצח את סניף הבנק שלו ולזכות בפיצוי של אלפי שקלים בגין טעות של הבנק

צילום: יחידת הדוברות, קריית ים

לטענת התובע, לפני כשנה סרב סניף בנק הפועלים שבו מתנהל חשבונו, לכבד שורה של המחאות שלו בטענה שבחשבונו אין יתרה לכיסוי המחאות אלה. הלקוח הנדהם שנדרש להתמודד עם ספקיו הזועמים מיהר לסניף הבנק שם הוכיח לפקידים שחשבונו מאוזן ואינו נמצא בשום חריגה. למרות זאת סרבו בהנהלת הבנק להודות בטעות ולפצותו בגין הנזק הכלכלי והתמדתי שנגרם לו.

קליינמן, בעל עסק קריית ים סרב להרים ידיים והחליט לתבוע את הבנק בבית המשפט לתביעות קטנות בגין התקלה והנזקים שנגרמו לו. במהלך הדיון ניסו נציגי הבנק לטעון כי המדובר בטעות אנוש וכי הבנק מיהר לקחת אחריות ולתקן את הטעות ואולם הראיות שהוצגו בפני בית המשפט הוכיחו כי ההפך הוא הנכון וכי נדרשו לבנק שבועות ארוכים כדי להודות בטעות ולתקן אותה.

בתום הדיונים בתיק, אשר נמשכו כחצי שנה, הודיע השבוע הרשם הבכיר יניב לוזון כי לאור הראיות והמסמכים שהוצגו בפניו הוא מורה להנהלת הבנק לפצות את קלינמן בסכום של 9000 שקלים אותם על הבנק לשלם לתובע בתוך חודש ימים.

צחוק הגורל, כשעתיים לאחר פסיקת בית המשפט נודע כי שרי אריסון החליטה למכור רבים מנכסיה בארץ ולא ברור האם יש קשר בין החלטתה לבין החלטת בית המשפט. כך או כך הוכח השבוע כי לעיתים יכול בכל זאת דוד לנצח את גוליית.