מועדון השחמט של קריית ים עשה בסוף השבוע היסטוריה חסרת תקדים כאשר חניכי המועדון העפילו לליגה העילית של הענף

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

חברי המועדון רשמו את ההישג לאחר ניצחון מוחץ על קבוצת חיפה נשר בתוצאה 4-0 וזאת ארבעה מחזורים לפני סיום הליגה וכשההפרש מהמקום השני הוא 6 נקודות.

מועדון השחמט של קריית ים החל לפעול בעיר לפני פחות משנתיים בהשראתו ועל פי חזונו של ראש העיר, דוד אבן צור, אשר החליט לממן מתקציב העירייה שעורי שחמט חובה בכל בתי הספר בעיר.

בעקבות ההישג מדורגת עתה הקבוצה מקריית ים כאחת מ 16 הקבוצות הטובות בארץ ומתברר כי ב 15 השנה האחרונות לא העפילה אף קבוצה מהצפון לליגה העילית.

במחזור האחרון ייצגו את המועדון 5 שחקנים אשר הביסו את כל המתמודדים מולם והפכו להיות שיחת היום בקרב חברי ליגת השחמט של ישראל.

לדברי מאמנם של חברי המועדון, נחום מאוטנר, זהו כבוד אדיר בשבילו להוביל את המועדון וההישג שלהם הוא פשוט הישג מעורר השתאות. מאוטנר הדגיש כי ההישג הזה הוא תוצאה ישירה של השקעה חסרת פשרות של השחקנים המקדישים כל רגע פנוי לאימונים.

חמשת כוכבי השחמט שהביאו את ההישג למועדון הם – קיריל כץ תלמיד כתה ט' בחטיבת הביניים רודמן, יובל פרדיז תלמיד כתה יא' בתיכון רבין בעיר, דוד רינברג תלמיד כתה ד' בבית הספר ימית, האדי דיאב מהאישוב תמרה, ישראל מישקובסקי תושב קרית אתא אשר אביו הוא המורה לשחמט בבתי הספר היסודיים בקריית ים וג'וש ספיר תלמיד כיתה ז מקריית ים אשר היה שחקן ספסל במחזור האחרון.

ראש העיר דוד אבן צור, אשר ברך את חברי המועדון אמר כי זו הוכחה נוספת למהפך החינוכי והתפיסתי שעוברת מערכת החינוך של קריית ים והוא מאמין כי כוכבי השחמט יגררו בעקבותיהם את חבריהם ואת הקהילה כולה.