ירידה חדה בהיקף הפעילות הפלילית בתחום קריית ים נרשמה בחודש אוקטובר האחרון בהשוואה לאותה תקופה אשתקד

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

מסיכום הפעילות שפרסמה השבוע משטרת זבולון עולה כי נרשמה ירידה של עשרות אחוזים לעומת אותה תקופה בשנה שעברה. בין שאר העברות שבהן נרשמה הירידה מציינים במשטרה עברות של פריצות לבתי עסק, כלי רכב, גנבת מכוניות ועוד.

מהדוח התקופתי עולה כי המדובר במגמה מתמשכת וגם בבחינת היקף הפעילות מאז תחילת השנה נרשמה ירידה של 50 אחוז בהיקף הפעילות הפלילית בעיר.

בעירייה ובמשטרה מציינים נתונים אלה בסיפוק ומדגישים כי זו תוצאה ישירה של פעילות מוצלחת ושיתוף פעולה בין העירייה למשטרה בהפעלת השיטור הקהילתי וניידות השיטור המשותפות.

בעירייה גם מדגישים כי בין השאר מסייע בכך פרויקט המצלמות ההולך ומתרחב ברחבי העיר. מתברר כי בחודשים האחרונים הצליחה העירייה לרשת עוד ועוד עמדות במצלמות אבטחה משוכללות המשדרות ישירות למוקד העירוני ומשם ישר לניידות השיטור הפזורות בעיר ולמכשירי הסלולר של השוטרים.

מתברר כי באחרונה הצליחו השוטרים לעלות על עקבותיו של פורץ אשר פעל במגרש החניה שבחוף זבולון. מצלמות האבטחה תיעדו את הפורץ בשעת מעשה והודות לאיכות הצילום ניתן היה לזהות את החשוד בצורה ודאית.

בעקבות הזיהוי הגיעו השוטרים אל החשוד והפתיעו אותו בביתו כשהרכוש הגנוב מאחד מכלי הרכב בידיו.

ראש העיר דוד אבן צור ציין בסיפוק כי פעילות זו, לצד שיתוף הפעולה עם המשטרה בפיקודו של מפקד משטרת זבולון נצ"מ קובי קרני, מבטיחה לתושבי העיר ביטחון אישי ברמה גבוהה וכשיושלם פרויקט המצלמות ביחד עם אמצעים נוספים המופעלים בעיר תוכל העירייה להבטיח לתושבים מענה מוחלט לביטחונם האישי.