בעקבות גל הנוסטלגיה האדיר ששוטף באחרונה את המדינה בכלל ואת קריית ים בפרט החליט ראש עיריית קריית ים, דוד אבן צור, להוציא את הלהיט התורן של הפייסבוק מהרשת ולהעביר אותו לעולם האמתי.

צילום מתוך דף הפייסבוק "זכרונות ילדות קרית ים"

השבוע הודיע ראש העיר לכל חברי הדף הייעודי "זיכרונות ילדות מקריית ים" על ההחלטה לקיים מפגש נוסטלגי אמיתי של כל וותיקי העיר לדורותיהם בפארק העירוני - פארק אינשטיין ובמהלכו לאפשר מפגשים בלתי אמצעים של חברי הדף, בוגרי העיר מכל המחזורים והתקופות.

"זה פשוט מחמם את הלב לראות את ההתרפקות של כולם על מה שהיה פה פעם והגעגועים להיסטוריה של העיר. אני מאמין שזיכרונות ונוסטלגיה הם השורשים הבריאים של כל חברה וקהילה ואני בהחלט מעודד את זה" אמר אבן צור.

אבן צור אף רתם למהלך את צוות ההקמה של הארכיון העירוני השוקדים מזה מספר חודשים על גיבוש וריכוז הארכיון העירוני באמצעות פרויקט ישראל נגלית לעין של "יד בן צבי".

חברי הצוות דיווחו כי ככל שמתקדמת העבודה הם מגלים עוד ועוד "אוצרות" מההיסטוריה העירונית בהם בין השאר הטלפון הראשון בעיר, בית המלון הראשון שהוקם בה ואפילו הקיזינו הראשון והחוקי שפעל בעיר בתקופת הבריטים.

משכנו של הארכיון העירוני עתיד להיות בהיכל התרבות ומרכז אמנויות הבמה אשר עומד לקום בעיר והוא עתיד לשאת את שמו של אלי ויזל, חתן פרס נובל.

השבוע פנה ראש העיר לגולשים בדף הפייסבוק הייעודי של קריית ים והזמין אותם לקחת חלק בכנס וכן ביקש את עזרתם בהחלטה על התאריך המוצלח והמתאים ביותר לשם כך. מתברר שרבים מחובבי הנוסטלגיה המקומית מתגוררים בימים אלה בחו"ל והם מבקשים להתארגן כדי להגיע לכנס.

בתוך כך נתקבלו בעירייה פניות גם מחברי דפים מקבילים בקריות השכנות המבקשים אף הם להצטרף לכנס שיתקיים בקריית ים. מתברר כי בין בוגרי העיר המפורסמים יותר ומפורסמים פחות, אפשר למצוא גם את הזמר שלמה ארצי שהעביר בעיר רבות משנות ילדותו כאשר התארח בבית סביו וסבתו שהיו תושבי הקריה.