אחרי "זומו" ירוחם, ערד וחצור הגלילית, מגיע "זומו" (שילוב של המילים זוז ומוזיאון) לקריית ים ופונה לאוכלוסיית מטרופולין חיפה והקריות, המונה יותר מחצי מיליון איש וצפוי לארח קהל של יותר מ-50 אלף מבקרים במהלך חודשיים של פעילות

התערוכה שהוקמה במהלך ששת החודשים האחרונים בתוך מפעל הקרח המיתולוגי של קריית ים היא תוצאה של שיתוף פעולה מלא והדוק בין צוות "זומו" לעיריית קריית ים והקהילות המרכזיות שמתגוררות בה (עולים חדשים, אזרחים ותיקים וצעירים שפועלים להתחדשות עירונית).

בדיוק כמו המוזיאון הנודד עצמו, תעסוק התערוכה בנושא "מעברים" ותציע למבקרים לנדוד בין המעברים השונים, לאסוף חוויות ודימויים ולטעום משהו מכוחה יוצא הדופן של אמנות לחבר קהילות, להניע את הראש ולגעת בלב.

בין העבודות שנוצרו במיוחד ל"זומו קריית-ים", ניתן למצוא את חנות המזכרות הפיקטיבית שיוצרת חן ורסנו, את פרויקט התצלומים שעל קרטוני החלב של נעה זני, את מכולת האסיף של שרון גלזברג, את מקרר הלשונות משוקולד של פלורה דבורה ואת הוידאו ארט שמכין המוזיקאי אבי בן זקן לשיר החדש שכתב בהשראת ביקור "זומו" בעיר הולדתו.

התערוכה תוצג במפעל הקרח הישן והמיתולוגי של קריית ים אשר הוסב ברבות השנים לסופרמרקט ואחרי כן ננטש. חלל התערוכה, כמו גם העיר המארחת, מהווים ההשראה לשלל עבודות אמנות עכשוויות שעוסקות ובוחנות גם את המעברים האינסופיים בין מדפי הסחורות בסופרמרקט וגם את השינויים – הפיזיים והתודעתיים – שמלווים מעברים בין ארצות, דורות ותפיסות פוליטיות וכלכליות כפי שידעו רבים מתושבי העיר ומקימיה.

"זומו" הוא יוזמה אזרחית-פרטית פורצת דרך, המובלת על ידי קבוצת יוצרים, אוצרים, אמנים, אנשי חינוך ומפיקים עצמאיים שהחליטו לקחת אחריות וליצור, לאצור ולהציב בכל רחבי ישראל והעולם ספסלי שיח יצירתיים. "זומו" זוכה להכרה ופרסום בארץ ובעולם; בסוף 2018 זכה "זומו" לציון לשבח מסותבי'ס העולמית ולפני כחודש הציג "זומו" בכנס של האיחוד האירופי לתרבות. את "זומו" מפעילה עמותה פרטית ללא מטרות רווח והוא יוצא לדרך בזכות תמיכתם הנדיבה של מפעל הפיס, הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון, קרן עזריאלי, קרן ביחד, שגרירות ארצות הברית ועוד עשרות תורמים פרטיים.