בית הספר לספורט ימים בקריית ים חתם באחרונה על הסכם לשיתוף פעולה עם המכללה לחינוך ולספורט "אוהלו" שברמת הגולן לקיום קורסים בהתמחות ימית לסטודנטים

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

מטרתו של שיתוף הפעולה הוא להנגיש ולסייע בהכשרה של הסטודנטים להוראת חינוך גופני וספורט ימי במערכת החינוך הפורמאלית. בוגרי המכללה ישובצו בהמשך כמורים לחינוך גופני בבתי הספר ברחבי הארץ.

מסלול ההתמחות הימית מעניק ידע עיוני ומעשי ברמה גבוהה המאפשרת לבוגרי ההתמחות לעסוק כמורים לחינוך ימי בבתי הספר הימיים של משרד החינוך.

הידע והניסיון הנרכש במשך שנתיים מקנה לסטודנטים יכולת להפליג על כלי השייט השונים: רישיון לסירה מהירה, חתירה בקיאקים, חתירה בסירות קבוצתיות (סנונית), שייט מפרשים, גלישת רוח, גלישת סאפ ועוד...

הלימודים וההכשרה החווייתית, משמשים כעוגן ללימוד מקצועי בניווט חופי, חוקי דרך ימיים, מפרשנות, שייט תחרותי, ימאות, מטאורולוגיה, יסודות החינוך והספורט הימי, מתודיקה ושיטות הדרכה ימיות ועוד.

צוות בית הספר בקריית ים בראשותו של גיל הורביץ מבטיח כי הסטודנטים יעברו הכשרה מקצועית ללא פשרות וכי תוכנית האימונים המותאמת אישית לכל סטודנט תהפוך את ההתמחות בבית הספר למצליחה והפופולרית באופן מיוחד.

בשלב זה מונה ההתמחות כ 70 סטודנטים וסטודנטיות מכל רחבי הארץ, אשר עתידים להיות המורים לעתיד אשר רוכשים חלק מההכשרה המקצועית שלהם בקרית ים!

במסגרת הלימודים לתעודת הוראה בחינוך גופני עם התמחות בחינוך ימי זוכים הסטודנטים גם ברישיון משיט לסירה מהירה, רישיון משיט למפרשית ורישיון משיט ליאכטה, מטעם משרד התחבורה.

לדברי הצוות יוזמה זו פותחת דלת לתושבי הקריות המעוניינים לרכוש השכלה אקדמית מעניינת ומאתגרת וזאת במיוחד לצעירים בעלי זיקה לים לאחר סיום השירות הצבאי המעוניינים להירשם ללימודים אקדמיים ב"אוהלו" ולבחור במסלול ההתמחות הימית.

ראש העיר מר דוד אבן צור ברך אף הוא על שיתוף הפעולה האקדמי והזמין את כל צעירי האזור להצטרף ללימודים אלה ולרכוש מקצוע לעתיד.