הקרן לידידות, בראשות הרב יחיאל אקשטיין ובשיתוף פעולה עם עיריית קריית ים חלקה גם השנה ערב החג כרטיסי מזון וביגוד ל-126 משפחות רווחה בעיר.

המבצע בעיר התקיים כחלק ממבצע כלל ארצי לסיוע לעשרות אלפי משפחות, קשישים וילדים החיים בעוני ברחבי הארץ. הסיוע ניתן באמצעות כרטיסי קנייה איתם ניתן לרכוש ביגוד ומזון ברשתות "שופרסל" ו"פוקס" על פי צרכיהם ורצונם ובצורה מכבדת ודיסקרטית.

לצד כל אלה ישתתפו השנה כחמישים קשישים מקריית ים בפעילות מיוחדת לקראת החגים בהשתתפות תלמידי בתי הספר "רבין" ו"מפתן" ובהובלתה של קרולינה פוטר, רכזת הקרן לידידות בעיר.

בנוסף מפעילה הקרן לידידות לטובת הציבור את "מוקד הידידות", במספר 9779* אשר מקבל פניות של כל אדם בישראל השרוי במצוקה כלכלית או חברתית ופועל בשיתוף עם מאות עמותות למציאת מענים ופתרונות בעבור הפונים לקראת החגים ובכלל.

לדברי נשיא ומייסד הקרן לידידות הרב יחיאל אקשטיין : "ישראל שרויה במשבר חברתי עמוק עם היקפי עוני ופערים חברתיים בלתי נסבלים. בתקופת החגים מצוקתם של החיים בעוני רק מתחדדת כאשר עשרות אלפי משפחות אינן יודעות כיצד יזכו לשבת לשולחן החג בכבוד".

ראש עיריית קרית ים, דוד אבן צור ברך על היוזמה המתמשכת של הקרן ואמר "הודות ליוזמה זו אנחנו מבטיחים כי לא יהיה בחג אף אחד שלא יוכל לעשות את החג ולהרגיש את האווירה החגיגית של השנה החדשה" הוא ברך ראשי הקרן ובראשם את הרב אקשטיין על יוזמת החשובה והברוכה.