ראש עיריית קריית ים במכתב לראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו דורש את התערבותו הדחופה בתשלום מס אמת בידי רפאל לעיריית קריית ים והישובים שמסביב למפעל.

 

צילום: יחידת הדוברות, קריית ים

במכתבו לנתניהו כותב בן השאר ראש עיריית קריית ים דוד אבן צור כי " לא יעלה על הדעת שהממשלה תחוקק ביד אחת חוק שכל תכליתו הבטחת קיומם בכבוד של הישובים המקיפים מפעל בטחוני חשוב זה וביד השנייה תאפשר להנהלת אותו מפעל לחמוק מהתשלום."

אבן צור מדגיש במכתבו כי המדובר בעשרות מיליוני שקלים אשר אותם מתחמקת הנהלת רפאל מלשלם ועובדה זו הביאה את העיר למשבר כלכלי חריף.

הוא אף מזהיר כי קריית ים על תושביה ותלמידיה מתכוונת לצאת למאבק ציבורי, נחוש ותקיף בממשלה וברפאל כנגד התנהלות זו.

כזכור הורה לפני שבוע בית המשפט למנות מודד מוסכם מטעמו למדידת כל המבנים שבתחומי המפעל ואולם בעירייה חוששים כי תהליך זה עשוי להימשך חודשים ארוכים ומזהירים מפני ניסיונות לסחבת מכוונת מצד המפעל.

בעיריית קריית ים מזכירים כי לפני שנים אחדות כאשר קבע בית המשפט כי על רפאל לשלם מיסים בגין שטחים תפוסים מיהרה הנהלת המפעל להתחמק מתשלום וטרפדה את החלטת בית המשפט באמצעות חוק ההסדרים במשק שפטר אותה אז מהתשלום.

ראש עריית קריית ים הודיע כי הוא וראשי היישובים בסביבה נחושים לצאת למאבק תקיף וחסר פשרות נגד התנהלותה זו של הנהלת רפאל המתחמקת מחובותיה האזרחיים.