חטיבת הביניים "רודמן" קריית ים זכתה השבוע בפרס הצטיינות של אירגון המורים על חינוך למעורבות חברתית ואזרחית ותרומה לקהילה

צילום: יחידת הדוברות, קריית ים

בבית הספר נבחר לקבל את הפרס בעקבות שורה ארוכה של מייזמים חינוכיים המתקיימים כבר מזה תקופה ארוכה במסגרת תוכנית הלימודים שלו.

בין השאר מופעלת בבית הספר תוכנית תעודה חברתית במסגרתה כל תלמיד בבית הספר החל מכיתה ז תורם בדרך כלשהי לקהילה .

בכיתה ט' משתתפים התלמידים לאורך כל השנה במעגלי תרומה שונים : תיעוד סיפורי נופלים, נאמני שואה, אח לעולה, חלוקת מזון, שיפור חזות בית הספר, מרכז קליטה, בית הקשיש. כל תלמידי שכבת ט משתתפים בתוכנית זו ובסוף השנה מקבלים תעודה חברתית לצד תעודה לימודית.

בטקס שהתקיים השבוע במעמד יו"ר ארגון המורים רן ארז ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמרה ועדת הפרס כי בית הספר הפגין עשייה ייחודית זו בתוך כלל הגישה המערכתית בבית הספר לחינוך למעורבות חברתית ואזרחית ולכן נבחר לקבל את הפרס.

מנהלת החטיבה שרה שייקר אמרה כי פעילות ותרומה לקהילה מבטיחים גם חברה טובה יותר וגם הישגים לימודיים טובים יותר לכל תלמיד שלוקח בה חלק. היא הדגישה כי המורים המדרבנים את תלמידיהם לכך הופכים למנהיגים המובילים את התלמידים שלהם לעוד ועוד הישגים ומבטיחים חברה טובה יותר.

ראש העיר דוד אבן צור אשר ברך את התלמידים והמורים אמר "פרט ההצטיינות הזה הוא הוכחה נוספת לכך שהחינוך בקריית ים הפך להיות לדגל מוביל של הקהילה אשר את פירותיו אנחנו רואים היום בכל פינה בעיר"