בנימין שנל נולד בפולין בשנת 1927 הוא היה שורד שואה אשר עסק כל חייו בעבודה ציבורית למען הכלל, בהצלת יהודים ששרדו את איימי השואה ואחרי כן בהקמת הארץ ובניינה

צילום: יחידת הדוברות, קריית ים

מיד עם עלייתו לישראל בשנת 1948 התגייס, לצד עבודתו בנמל חיפה, לעבודה התנדבותית במועצה המקומית של קריית ים ובהסתדרות הכללית. אחרי כן במסגרת תפקידו כמנהל הסוכנות בקריית ים טיפל בקליטת גלי העלייה לישראל ומציאת פתרונות דיור ותעסוקה לעולים אשר זה מקרוב הגיעו לארץ. במשך 30 שנה שימש בהתנדבות כחבר המועצה המקומית של קריית ים ומאוחר יותר אף כסגן ראש העיר וזאת לצד תפקידו הרשמי כמזכיר ההסתדרות בקריית ים, שם דאג לשיפור תנאי העבודה ותנאי העסקה של העובדים.

בתחילת שנות השמונים נבחר לראשות העיר קריית ים, תפקיד אותו מילא גם הפעם בדרכו הצנועה והיסודית תוך שהוא דואג לכל תושב בעיר ולרווחת התושבים כולם. בשנים אלה הניח מר שנל את היסודות לבניין עתידה הכלכלי של העיר תוך גיוס משרדי הממשלה למטרה זו בכל דרך.

הודות להשקעתו ומסירותו הוקמו בתקופה זו בין השאר שלושה גשרים מרכזיים אשר חיברו את קריית ים לישובים השכנים והפכו אותה נגישה למרכז הארץ ולצפונה.
גם בתום כהונתו המשיך מר שנל בפעילות התנדבותית למען הקהילה במיוחד בתחום החינוך. הוא הקים את פרויקט השאלת הספרים העירוני ומתן הנחות לנזקקים, תוך שהוא משמש כיועץ ראש העיר לענייני חינוך, אחראי על נושא פס"ח בעיר ויו"ר ועדת הכספים של רשת המתנ"סים.

בשנים האחרונות הקדיש מר שנל את מלוא מרצו לבני גיל הזהב בעיר במסגרת תפקידו כיו"ר האגודה למען הקשיש, תפקיד אשר גם אותו הוא מילא ביסודיות ונאמנות אין קץ.

תקצר היריעה מלתאר את תרומתו, השקעתו והשפעתו של מר שנל על קריית ים ותושביה אשר בצניעותו ובאהבת האדם שלו הפך להיות לשם דבר בעיר ומחוצה לה.
ראש העיר דוד אבן צור ספד לו ואמר "הייתי לי מורה דרך חבר ושותף. אין ספק שקריית ים כולה חייבת לך הרבה כל כך , אתה משאיר לכולנו מורשת אדירה וחלל ענק"

ארונו יוצב ברחבת העירייה ביום רביעי השבוע כדי שהקהל יוכל לחלוק לו כבוד אחרון והוא יובא למנוחות בבית העלמין בצור שלום. בנימין שנל הניח אחריו בן ובת ושישה נכדים. יהי זכרו ברוך.