לאור התפשטות נגיף הקורונה במקומות שונים ובהם גם בקריות הוחלט בעיריית קריית ים לדחות את אירוע פורים המרכזי – "הפורמאניה" שתוכנן להתקיים ביום שלישי השבוע

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

ראש העיר דוד אבן צור הסביר כי לאור העובדה שעל פי הנחיות משרד הבריאות נאסר קיום של אירועים שבהם יותר מ 5000 בני אדם ולאור צפי אפשרי של משתתפים רבים באירוע הוחלט שלא להסתכן ולדחות את האירוע. הוא הבטיח כי מיד בתום המשבר תזמין עיריית קריית ים את ילדי העיר והוריהם לאירוע ססגוני חלופי. "בריאות הציבור היא מעל לכל ובמצב העניינים הנוכחי אין שום סיבה לקחת סיכונים מיותרים" אמר אבן צור.

במקביל התקיימה בתחילת השבוע ישיבה של מנהלי האגפים בעירייה ובה נדונה בין השאר היערכות אגפי העירייה בכל מקרה של התפרצות הנגיף בעיר.

בעירייה מציינים עם זאת בשמחה כי נכון לשעה זו לא נתגלה בעיר שום מקרה של תושבים אשר נדבקו במחלה ואולם ידוע על כמה וכמה תושבים הנמצאים בבידוד לאחר ששבו באחרונה מחו"ל

בתוך כך החלה העירייה השבוע במבצע לטהור תחנות אוטובוס במפני נגיף הקורונה. במסגרת המבצע עליו החליט ראש העיר, פקדו עובדים של אגף התברואה בעירייה את כל תחנות האוטובוס בעיר טהרו אותן באמצעות קיטורית.

בעירייה מאמינים כי בדרך זו מופחתת במידה מסויימת סכנת ההידבקות בקורונה והעברת הנגיף בין הנוסעים הממתינים במקום במידה ויש מי מהם הנושא את הנגיף.