קרית ים, דוברות, הסברה, אירועים, הפקה, עתונות
דבר דבור על אופניו – היחידה לדוברות והסברה

היחידה העירונית לדוברות והסברה הינה חלון הראווה העירוני מול תושבי העיר ומול הסביבה בארץ ובעולם.

צוות היחידה משמש גם כזרוע ביצועית להפקת אירועים עירוניים שונים כמו אירועי האביב והקיץ, אירועי יום העצמאות, השקת פארק המדע, טקס חנוכת הספרייה העירונית, הפקת פסטיבל רוק על החוף אירוח משלחות מהארץ והעולם ועוד.

במקביל משמשת היחידה כצינור תקשורת בין העיר והעירייה לבין התקשורת על מגוון ערוציה ברמה המקומית, הארצית, האלקטרונית, המקוונת והבינלאומית.

מאז הוקמה לפני כעשור יזמה והוציאה היחידה לפועל אין ספור יוזמות ומיזמים שנועדו לחזק את הקשר עם התושבים וכן לבסס את מעמדה של קריית ים כבירת החוף של הקריות.

בין השאר יזמה היחידה את פרויקט SMS ישיר לראש העיר, פרויקט סיירת 28, צ'ופרים לנהגים, שברת צולמת ועוד ועוד.

בתקופת מלחמת לבנון השניה במהלכה ספגה העיר עשרות נפילות, ניהלה היחידה את הקשר עם התושבים וכן מול התקשורת על שלל ערוציה. בתום המלחמה אף הוכתרה העיר במקום הראשון בחיפה ובקריות בסקר שביעות רצון של התושבים שערך מרכז השילטון המקומי.

בשנים האחרונות ליוותה היחידה בצורה מוצלחת את מסע החיפושים המתוקשר והבינלאומי שהתנהל בעקבות "בת הים הקטנה" אשר נצפתה משכשכת לכאורה בחופי העיר.

כחלק ממסע זה אף זכתה העיר לשורה של כתבות פרופיל מחמיאות ברשתות הטלויזיה הבינלאומיות ה- CNN , NBC , BBC ועוד. הטיפול המוצלח והמתמשך אף זיכה את העיר והיחידה בפרס האריה השואג לשנת 2010 של האיגוד הישראלי ליחסי ציבור ודוברות.

בימים אלה שוקדים ביחידה על ביסוס מיתוגה של העיר כחלק מתוכניות ראש העיר להתחדשות עירונית תוך יישום תוכנית המתאר העירונית המתמקדת בפיתוח רצועת החוף והשלמת הקמתו של היכל אומנויות הבמה במרכז העיר.

ביחידה מקדמים בברכה כל יוזמה או רעיון יצירתיים המסייעים במיצובה של הקריה. סיסמת היחידה, הינה כדברי וולט דיסני: "אם אתם יכולים לחלום על זה אנחנו מסוגלים להגשים את זה".

היחידה לדוברות והסברה עומדת לרשות העיר והתושבים מסביב לשעון 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע 365 ימים בשנה.

פייסבוק  

          
 


 

  מבנה אגף ובעלי תפקידים

  הממונה על חופש המידע

  הממונה על יישום חוק חופש המידע, הנו למעשה חוליית הקשר בין האזרח  מבקש מידע, לבין הרשות הציבורית ותפקידו ליישם חוק זה במסגרת הרשות.

  חוק חופש המידע נכנס לתוקף ב 29 במאי 1998. תכליתו של החוק להוות מכשיר לגילוי מידע המצוי בידי רשויות השלטון אשר על פי טבעו מוחזק בידיהן בנאמנות לטובת הציבור. מתן מידע לציבור נועד לקדם את ערכי הדמוקרטיה, לאפשר לאזרח ליטול חלק פעיל בשיח הציבורי ולשפר את פעולת הממשל.

  נקודת המוצא של החוק היא, כי בכפוף לאינטרסים מוגנים המפורטים בחוק, זכאי האזרח לקבל כל מידע המצוי בידי הרשות, מבלי לנמק מהו הצורך בקבלת המידע. המדובר במידע כפי שהוא מצוי בידי הרשות ואין הרשות חייבת לעבד אותו לצרכיו של מבקש המידע. 

   ניתן לפנות אליו באמצעות הדוא"ל  nkz210@gmail.com או בטל' 04-8789785