היעד המרכזי שלנו הוא ללמד את הילדים ללמוד, להיות חברתיים, להתמודד עם עודף שעות פנאי ולהתנתק מהעיסוק המתמשך בסמרטפונים. כך אמר הבוקר (יום שלישי) מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב לראשי מערכת החינוך בקריית ים בעת ישיבת עבודה שקיים איתם ועם ראש העיר דוד אבן צור.

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

"לא את כל התשובות אפשר למצוא בגוגל, הידע צריך להיות בידיו של כל תלמיד ולכן חשוב להמשיך וללמוד היסטוריה. לימודי התנ"ך אינם הדתה אלא ספר דברי הימים של העם היהודי אשר דאג לטפח תמיד את הערבות ההדדית ולכן שרד את כל בתי הקברות שניסו להכין לו לאורך ההיסטוריה." אמר המנכ"ל.


אבואב שיבח את התמודדותה של מערכת החינוך של העיר עם האתגרים החינוכיים הרבים שעומדים בפנייה והדגיש כי במשרדו ערים לאתגרים אלה ולכן הסיוע לעיר הוא שונה מהסיוע והתקציבים המועברים לישובים במקומות אחרים.


אבואב ציין לשבח את יוזמתו של ראש העיר להנהיג החל מהשנה לימודי שחמט חובה בכל שכבת כתות ב' ואת מדיניותו לטיפוח למודי מוסיקה בקונסרבטוריון. "יש קשר ישיר בין תלמידים שלומדים מוסיקה לעובדה שמאוחר יותר מגיעים התלמידים האלה להישגים בלימודים" אמר אבואב, "הילדים האלה לומדים ללמוד בשיטה מדויקת ולכן הם מיישמים את דרך החשיבה הזו מאוחר יותר גם בתחומים אחרים" הדגיש מנכ"ל משרד החינוך.


אבואב גם ניצל את ההזדמנות כדי לשוחח עם מנהלי בתי הספר בעיר ושמע מהם על האתגרים שבפניהם הם עומדים והיעדים החינוכיים שהציבו לעצמם. ראש העיר, דוד אבן צור, חלק מחמאות על היענותו של אבואב לצרכיה המיוחדים של קריית ים והיענותו לשורה של בקשות שהועברה אליו. הוא גם ציין כי זהו ביקור עבודה ראשון של מנכ"ל משרד החינוך בעיר מזה שנים רבים ועובדה זו משקפת את דאגתו ואחריותו האמתית לעתיד המערכת. "אני יודע שנבחרת לתפקיד לא משיקולים פוליטיים אלא אך ורק משיקולים מקצועיים ואני בטוח שתצליח לעשות במערכת החינוך מהפכה בדיוק כפי שהצלחת לעשות בכל תפקידך הקודמים" אמר אבן צור.

בימים הקרובים עתיד מנהל המחוז במשרד לקיים דיון עם נציגי החינוך בקריה במטרה לקדם תוכניות לימוד ותקציבים כפי שסוכם בין המנכ"ל לראש העיר בפגישה.