קבוצת הדרמה של בית הספר "אלמוגים" קריית ים, העלתה השבוע את המחזה ״שווים״. המחזה המקורי נכתב על ידי גל חיון, ובוים בידי - יוסי קדוש

צילום: יחידת הדוברות, קריית ים

המחזה מתאר את המתרחש בחיי היום יום של בית הספר ועוסק בסוגיות חשובות כמו לחץ חברתי, חרם, המקובלים ושאינם... ומה תפקיד בית הספר והצוות החינוכי בפתרון הבעיות שמתעוררות.

סיפור המחזה מביא את סיפורו של בית ספר "אלמוגים" בקריית ים. המורה שולי מזהה שהתלמידים בכיתה לא מגובשים, עסוקים בעולמם שלהם ולא מקבלים ומכבדים את השונה מהם. היא מחליטה ללמד את תלמידיה את ערכי הסובלנות, החברות וקבלת האחר, בדרך יצירתית במיוחד. מה יקרה כשמלכת השכבה מתבקשת לעשות עבודה עם החנון של הכיתה? איך מתמודדים כשהמורה מטילה עלייך משימה לבצע עם החברה שהחרמת? האם החתיך של בית הספר יצליח להתחבר עם העולה החדשה?

את התשובות לכל השאלות מקבל הקהל בהצגה שהועלתה כאמור בידי קבוצת הדרמה של בית הספר והוצגה בפני תלמידי בית הספר ובקרוב יוכלו לצפות בה גם תלמידי בתי הספר האחרים בעיר.

מנהלת בית הספר ליאורה אביב אמרה כי המחזה מספק חומר רב למחשבה גם לתלמידים גם להורים וגם לצוות ההוראה של בית הספר. ראש העיר דוד אבן צור שיבח את היוזמה ואמר "זו הדרך הטובה ביותר להעביר את המסר החשוב הזה של הכרת האחר והתגייסות לעזרתו".