תלמידי בית ספר לוינסון קריית ים זכו בסוף השבוע בפרס בתחרות יוזמות חברתיות בעקבות יוזמה חברתית שהוציאו לפועל בבית קסלר בקרית חיים.

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

ליוזמה קוראים "קפה קסלוינסון" והיא יצאה לדרך לאחר שבפתיחת שנה"ל גילו בנות כיתה י', רובן עסוקות, מתנדבות, פועלות ב"בית קסלר" קרית חיים כי הדיירים החוסים בו משוועים לחיי חברה פעילים ככלל ולחברים ויחס שווה בפרט ויש קושי לשנע את כיסאות הגלגלים שלהם למרכזי בילוי כגון בתי קפה ועל כן החליטו להקים בית קפה מפנק לדיירים שענה על כל כל הצרכים של הדיירים התלמידות גייסו לעזרתן את עיריית קרית ים, ואת המורה קרן-רכזת מעורבות בבית החינוך ואחת המנהלות מבית קסלר עצמו.


חברות הקבוצה התחלקו לצוותים: צוות מלצריות שדאגו לקחת הזמנות וחילקו את השולחנות למוקדים ומספרים, צוות המטבח שעמד בראש שולחן ארוך והכין את ההזמנות שהובאו ע"י צוות המלצריות וצוות בידור אשר דאג לשבת עם הדיירים בשולחן ולפתוח עמם בשיחה נעימה ולאחר מכן לרקוד עם הדיירים ברחבת הריקודים ואף לבחור מוזיקה מתאימה.


היוזמה השפיעה על דיירי בית קסלר בהעלאת מצב רוחם והעברת הזמן בנעימים עם הבנות ובמקביל השפיעה היוזמה לא פחות על בנות כיתה י' אשר התגייסו כולן למען מטרה נעלה ומרגשת זו.

התלמידות כולן מכיתה י' אשר מתנדבות בבית קסלר כבר מזמן סיימו את השעות המחוייבות האישית שלהם ולמרות שהן כבר בדרך לכיתה יא' אך הן אינן סופרות כלל את השעות ועוד ידן נטויה להמשיך ולהפעיל את היוזמה!!!


על יוזמה מיוחדת זו כאמור זכו השבוע התלמידות בפרס משרד הרווחה.