בטקס מרגש ובמעמד הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו ומנכ"ל משרד הדתות, עודד פלוס, הונחה בסוף השבוע בקריית ים אבן הפינה למקווה תהרה חדש

צילום: יחידת הדוברות, קרית ים

המקווה החדש עתיד לקום בשכונת סביוני ים בקרבת בית הכנסת "אביר יעקב" והוא עתיד להיות אחד המשוכללים ביותר מסוגו באזור הקריות. בהקמתו השקיעו העירייה ומשרד הדתות כ 2.5 מליון שקל והוא עתיד להיות מושלם בתוך כשנה.

הקמת המקווה העירוני היה אחד מיעדיו של ראש דוד אבן צור מיד עם כניסתו לתפקיד לפני כחמש שנים ובטקס שהתקיים בסוף השבוע הוא הדגיש כי נמנע במכוון מקיום הטקס לפני הבחירות כדי למנוע טענות כי המדובר בחלק מתעמולת בחירות.

הרב הראשי, דוד לאו, ברך את אבן צור על היוזמה והבטיח כי הוא יגיע גם לטקס השקת המקום לכשיושלם בעוד שנה. "ראיתי את הניצוץ בעיניים שלך ואני יודע כי לא מדובר בטקס לצורך הנחת אבן פינה בלבד אלא בבניין שיעמוד על תילו בהתאם ללוח הזמנים שקבעת" אמר הרב הראשי.

גם מנכ"ל משרד הדתות ציין בדבריו את חשיבותו של מקווה בחייה של כל קהילה ואת המאמצים הרבים שהשקיע ראש העיר בהוצאת המייזם לפועל.

ראש העיר דוד אבן צור אמר בטקס כי הוא גאה על כך שהצליח לגייס את המשאבים הדרושים למטרה זו ובטוח כי המבנה יושלם על פי לוח הזמנים המתוכנן.